#7 joga dla kręgosłupa z Joasią /60min

Instruktor:

JOANNA BIERSKA

Styl:

JOGA DLA KRĘGOSŁUPA, JOGA ŁAGODNA, JOGA W ŻYCIU CODZIENNYM

Program:

ZDROWY KRĘGOSŁUP 60 MIN

Poziom trudności:

dla wszystkich, początkujący

Czas trwania:

60 min

Opis

Trzeci poziom z ośmiopoziomowego zestawu ćwiczeń przeciwko bólom pleców, wg systemu Joga w Życiu Codziennym. Znajdziesz tutaj asany, które uelastyczniają kręgosłup, korygują ustawienie miednicy i rozciągają głęboko ukryte warstwy mięśni wzdłuż kręgosłupa.
Praktyka jogi dla kręgosłupa wg systemu Joga w Życiu Codziennym, którego autorem jest Mistrz Jogi z Indii Paramhans Swami Maheshwarananda jest opracowana na podstawie wieloletniej współpracy i wymiany doświadczeń z zachodnimi lekarzami i fizjoterapeutami.
Niewłaściwa postawa i złe nawyki ruchowe powodują nadmierne obciążenie kręgosłupa. Następujące wskutek tego napięcie mięśniowe jest częstą przyczyną bólu pleców. Właśnie dlatego każda asana angażuje jakąś część kręgosłupa w ćwiczeniu. Znajdują się tutaj zarówno asany rozciągające i wzmacniające wykonywane w ruchu i statycznie prowadzone z odpowiednią relaksacją i z oddechem. Silne i elastyczne mięśnie stanowią ważną ochronę kręgosłupa i stawów. To dlatego regularne ćwiczenie jogi wg tej metody może zredukować symptomy problemów kręgosłupa w kilka tygodni. Praktyka jest prowadzona tak aby miała formę świadomej aktywnej medytacji, jest również treningiem uważności i koncentracji, które uwalniają nasz umysł z niepotrzebnych myśli, stresu i niepokoju. Dzięki temu zmienia się jakość naszego życia, otwieramy się na doświadczanie większego spokoju i szczęścia oraz stajemy się również zdrowsi psychicznie.

W systemie tym każdy poziom jest kompletną i oddzielną jednostką ćwiczeniową, w której w pełni manifestuje sie ogólny efekt praktyki. Poziomy różnią sie lekko stopniem zaawansowania, jednak przy regularnej praktyce, przejście na kolejny poziom jest tak płynne, że możemy tego nawet nie zauważyć. Każdy poziom zaleca sie ćwiczyć od 1-2 tygodni zanim się przejdzie do kolejnego. Gdy się już przeszło całość, można codziennie ćwiczyć jeden wybrany poziom lub dobrać sobie te ćwiczenia, które nam najbardziej pomagają.

Kontakt

ul. Wańkowicza 4 lok A5
02-796 Warszawa
poniedziałek - piątek
godzina 8 - 16

Dlaczego my?

Szkoła Samadhi Joga działa od 2009 roku. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają dyplomy i akredytację Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance. Możecie nam zaufać. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie :-)

zajęcia z jogi online portal jogi