Pytania i odpowiedzi dotyczące jogi

Jogę może ćwiczyć praktycznie każdy. Nie ma tutaj granicy wieku. Znajdziesz u nas zajęcia dla początkujących, dla zaawansowanych, medytacje, pranajamy jak i jogę dla kręgosłupa i różne style jogi.

Polecamy zacząć od kursu – joga dla początkujących, możesz przejść przez inne kursy proponowane na joga-online.pl (kursy są dla każdego, jeśli nie masz przeciwskazań, o których napisane jest pod pierwszym filmem kursu), możesz również praktykować: jogę dla kręgosłupa lub Yin Jogę. Pamiętaj, by słuchać swojego ciała i z umiarem podchodź do każdych zajęć.

Ciągle się rozwijamy i mamy w planach nowe programy. Na tą chwilę polecamy:

– Vinyasa 30 i Vinyasa 60 – dla osób, które już znają pozycje, więc są przynajmieś średniozaawansowani

-Joga dla kręgosłupa – to zajęcia dla wszystkich poziomów zaawansowania, nawet dla początkujących joginów

– Yin Joga – to praca z powięzią, głęboko rozciągająca i rozluźniająca – każdy może praktykować

– Medytacje i pranajamy

Co tydzień dodajemy nowe zajęcia jogi. Znajdziesz u nas zajęcia:

  • o różnych poziomach zaawansowania: od początkujących do zaawansowanych,
  • różne style jogi: specjalizujemy się w Vinyasa jodze – czyli połączeniu oddechu z ruchem, ale proponujemy też medytacje, pranayamy, jogę dla kręgosłupa, jogę hormonalną, jogę dla kobiet w ciąży…
  • proponujemy zajęcia o różnych czasach 15, 30, 45, 60min. Praktykujesz ile chcesz i kiedy chcesz.

Tak, pod warunkiem, że stosujesz się do instrukcji nauczyciela. Większość asan ma kilka opcji, dzięki czemu możesz dostosować je do swoich możliwości.

Przede wszystkim matę do jogi, wygodny strój nie krępujący ruchów i pamiętaj jogę ćwiczymy na bosaka.

Postaraj się nie jeść obfitych posiłków na godzinę do dwóch przed zajęciami, ponieważ pełen żołądek może powodować dyskomfort i senność.

Sugerujemy, by podczas zajęć puścić sobie łagodną, spokojną i pozytywną muzykę. Polecamy: Deva Premal, Miten, Bliss, Mirabai Ceiba, Sacred Earth, Sarva-Antah lub jakąkolwiek inną muzykę, która sprawia Ci przyjemność.

Tak, z portalu joga-online.pl możesz korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nie, kobiety w ciąży zapraszamy do praktyki z Agatą Zagórską na zajęciach specjalnie dedykowanych kobietom w ciąży, możesz też korzystać z medytacji.

Zdecydowanie planujemy coraz więcej zajęć. W każdym tygodniu nagrywamy po kilka zajęć jogi.

Twoje dane są u nas bezpieczne. Wszelkie transakcje prowadzone są w szyfrowanym systemie. Nigdy nie przekazujemy Twoich danych osobom trzecim.

Podczas pracy niejednokrotnie zetknęliśmy się już z pytaniem dotyczącym tego, co daje joga? Niestety nie da się tutaj udzielić odpowiedzi w jednym zdaniu, ponieważ ilość potencjalnych korzyści jest naprawdę ogromna. Świadczy o tym przede wszystkim rosnąca z roku na rok popularność tego typu ćwiczeń. Z wielu dostępnych technik korzystają zarówno osoby młode, jak i ludzie starsi. Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ odpowiednio dobrana metoda pozwala zadbać zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Odpowiadając zatem na pytanie, co daje joga, w pierwszej kolejności warto wspomnieć o możliwości istotnego wzmocnienia mięśni. Dzieje się tak dlatego, że utrzymywanie asan wymaga zaangażowania sporej siły. Podczas utrzymywania konkretnej pozycji mięśnie wzmacniają się, a napięte miejsca, odpowiadające za ograniczenie ruchu podczas codziennych czynności, ulegają rozluźnieniu.

Kolejną ważną kwestią, która pozwala należycie zrozumieć, co daje joga, jest szansa na poprawienie wad swojej postawy. Systematyczne wykonywanie odpowiednich sekwencji asan korzystnie wpływa na wygląd sylwetki. Mięśnie wokół kręgosłupa wzmacniają się, a ich praca zwiększa przepływ krwi w organizmie. Joga na kręgosłup sprawia, że dolegliwości bólowe pleców stają się zdecydowanie mniej uciążliwe. Co bardzo istotne – ćwiczenia kształtują nawyk utrzymywania poprawnej postawy ciała, co umożliwia zapobieganie uszkodzeniom oraz pomaga korygować wady.

Rozważając na temat tego, co daje joga, nie można pominąć kwestii dotyczących zdrowia psychicznego. Poszczególne asany doskonale rozluźniają i odprężają ciało. Efektem wyciszenia systemu nerwowego za pomocą ćwiczeń są przede wszystkim korzyści związane ze zwiększoną stabilnością emocjonalną, duchową równowagą oraz z wyrobieniem w sobie umiejętności obiektywnego postrzegania rzeczywistości. Prawidłowo wykonane techniki oddechowe uwalniają od napięć. Osoby ćwiczące regularnie uczą się również kontrolować swoje reakcje oraz panować nad stresem.

Dochowanie systematyczności jest tutaj niezwykle istotne, ponieważ pozwala na skuteczną walkę z depresją i nerwicą. Co jeszcze daje joga? Pobudza przemianę materii w naturalny sposób. Jest to znacznie lepsza propozycja na rozpoczęcia dnia w porównaniu do kubka kawy. Aktywność fizyczna wykonywana od rana poprawia samopoczucie i chęci do działania. Wieczorna joga natomiast pozwala zredukować zmęczenie po ciężkim dniu. Ma też korzystny wpływ jakość snu, redukuje napięcia i różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

Jak zatem wyraźnie widać, odpowiedź na pytanie dotyczące tego, co daje joga, można rozpatrywać poprzez pryzmat wielu ważnych aspektów. Za skorzystaniem z tej propozycji przemawia m.in. to, że chcąc przystąpić do regularnego wykonywania ćwiczeń wzmacniających umysł i ciało, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczą podstawowe akcesoria takie jak dobrej jakości mata oraz wygodny strój. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!