Pytania i odpowiedzi dotyczące jogi

Jogę może ćwiczyć praktycznie każdy. Nie ma tutaj granicy wieku. Znajdziesz u nas zajęcia dla początkujących, dla zaawansowanych, medytacje, pranajamy jak i jogę dla kręgosłupa i różne style jogi.

Polecamy zacząć od kursu – joga dla początkujących, możesz przejść przez inne kursy proponowane na joga-online.pl (kursy są dla każdego, jeśli nie masz przeciwskazań, o których napisane jest pod pierwszym filmem kursu), możesz również praktykować: jogę dla kręgosłupa lub Yin Jogę. Pamiętaj, by słuchać swojego ciała i z umiarem podchodź do każdych zajęć.

Ciągle się rozwijamy i mamy w planach nowe programy. Na tą chwilę polecamy:

– Vinyasa 30 i Vinyasa 60 – dla osób, które już znają pozycje, więc są przynajmieś średniozaawansowani

-Joga dla kręgosłupa – to zajęcia dla wszystkich poziomów zaawansowania, nawet dla początkujących joginów

– Yin Joga – to praca z powięzią, głęboko rozciągająca i rozluźniająca – każdy może praktykować

– Medytacje i pranajamy

Co tydzień dodajemy nowe zajęcia jogi. Znajdziesz u nas zajęcia:

  • o różnych poziomach zaawansowania: od początkujących do zaawansowanych,
  • różne style jogi: specjalizujemy się w Vinyasa jodze – czyli połączeniu oddechu z ruchem, ale proponujemy też medytacje, pranayamy, jogę dla kręgosłupa, jogę hormonalną, jogę dla kobiet w ciąży…
  • proponujemy zajęcia o różnych czasach 15, 30, 45, 60min. Praktykujesz ile chcesz i kiedy chcesz.

Tak, pod warunkiem, że stosujesz się do instrukcji nauczyciela. Większość asan ma kilka opcji, dzięki czemu możesz dostosować je do swoich możliwości.

Przede wszystkim matę do jogi, wygodny strój nie krępujący ruchów i pamiętaj jogę ćwiczymy na bosaka.

Postaraj się nie jeść obfitych posiłków na godzinę do dwóch przed zajęciami, ponieważ pełen żołądek może powodować dyskomfort i senność.

Sugerujemy, by podczas zajęć puścić sobie łagodną, spokojną i pozytywną muzykę. Polecamy: Deva Premal, Miten, Bliss, Mirabai Ceiba, Sacred Earth, Sarva-Antah lub jakąkolwiek inną muzykę, która sprawia Ci przyjemność.

Tak, z portalu joga-online.pl możesz korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nie, kobiety w ciąży zapraszamy do praktyki z Agatą Zagórską na zajęciach specjalnie dedykowanych kobietom w ciąży, możesz też korzystać z medytacji.

Zdecydowanie planujemy coraz więcej zajęć. W każdym tygodniu nagrywamy po kilka zajęć jogi.

Twoje dane są u nas bezpieczne. Wszelkie transakcje prowadzone są w szyfrowanym systemie. Nigdy nie przekazujemy Twoich danych osobom trzecim.