Yin Joga – boki ciała, kręgosłup

Instruktor:

MARTA HASKINS

Styl:

JOGA ŁAGODNA, YIN JOGA

Program:

YIN JOGA 60 MIN ROZLUŹNIENIA

Poziom trudności:

dla wszystkich, początkujący

Czas trwania:

60 min

Opis

Sesja Yin Jogi, na której pracujemy z układem limfatycznym, poruszamy meridiany nerek, pęcherza, ale też jest do przyjemna praktyka dla kręgosłupa. Koncentrujemy się na oddechu i czujemy jak oddech usuwa wszystko co negatywne z naszego ciała i pozwala napełnić nas siłą, energią i spokojem.
Yin joga to uważna i spokojna praktyka przeznaczona dla wszystkich. Jest pasywną praktyką polegającą na ustawieniu ciała w asanach (często siedzących lub leżących) i trwania w nich od 2 do 5 minut lub dłużej, z dostępem do głębszych warstw powięzi. Yin joga działa na głębokich tkankach- ścięgnach, kościach, stawach i powięzi. Głównie w obszarze bioder, miednicy i dolnej części kręgosłupa. Utrzymując pozycję yin wykorzystujemy ciężar ciała i siłę grawitacji. Sprowadzanie uwagi i oddechu do konkretnej części ciała wytwarza wewnętrzne ciepło, poprawia ukrwienie i odżywienie narządów wewnętrznych. Praktyka yin stymuluje układ odpornościowy, odbudowuje kości, zwiększa mobilność stawów, zakres ruchu i elastyczność, angażuje przywspółczulny układ nerwowy. Równoważy energetycznie. Yin joga czerpie m.in. z tradycji tao (obserwacja rytmów Natury), starożytnej medycyny chińskiej (nauka o pięciu elementach, czakrach i meridianach). Przygotowuje do medytacji. Buduje cierpliwość i zaufanie do swojego ciała. Jest lekcją pokory i silnej woli. Stanowi alternatywę dla codziennego zagonienia i stresu, a także uzupełnienie dynamicznych (yang) zajęć jogi. Praktykujemy z intencją na wybranych liniach meridianowych. Nazywana «akupunkturą bez igieł» yin yoga jest sposobem samoleczenia.

Kontakt

ul. Wańkowicza 4 lok A5
02-796 Warszawa
poniedziałek - piątek
godzina 8 - 16

Dlaczego my?

Szkoła Samadhi Joga działa od 2009 roku. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają dyplomy i akredytację Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance. Możecie nam zaufać. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie :-)

zajęcia z jogi online portal jogi