#4 Vinyasa Joga 60 z Agatą – wzmacniająca

Instruktor:

AGATA ZAGÓRSKA

Styl:

VINYASA FLOW

Program:

VINYASA JOGA 60 MIN – SIŁA I ELASTYCZNOŚĆ

Poziom trudności:

dla wszystkich, średniozaawansowany

Czas trwania:

60 min

Opis

Jeśli chcesz popracować nad wzmocnieniem swojego ciała, to są zajęcia odpowiednie dla Ciebie! Na tej lekcji będą aktywne przede wszystkim mięśnie grzbietu. Prezentowana sesja Vinyasa koncentruje się na wzmocnieniu, czyli zbudowaniu i zrównoważeniu siły oraz elastyczności. To aspekty ważne nie tylko w praktyce jogi, ale i na co dzień. Chętnie będziemy Ci towarzyszyć w drodze do sprawnego ciała i otwartego umysłu. Do wspólnych ćwiczeń możesz zaprosić również bliskich. Teraz jednak poznaj opis i zdecyduj, czy Vinyasa Joga to propozycja na dziś.

Vinyasa Joga – praca nad siłą i elastycznością

Tym razem to instruktorka Agata poprowadzi Cię przez 60 minut praktyki koncentrującej się na sile i elastyczności. Wyróżnikiem tego stylu jest ciągły ruch (flow), co oznacza płynne sekwencje asan. Sesja Vinyasa jogi to pozycje angażujące całe ciało. Najbardziej skupia się ona jednak na wzmocnieniu mięśni grzbietu, które przez wiele codziennych czynności, lub też przez brak aktywności ulegają osłabieniu, przez co zaczynamy się garbić i „zamykać” – dosłownie i w przenośni. Odnalezienie w sobie siły to też dobre przygotowanie ciała na przygodę z bardziej zaawansowanymi poziomami jogi.

Dlaczego warto zdecydować się na sesję Vinyasa?

Jakie korzyści wypływają z uczestnictwa w tej lekcji? Sesja w stylu Vinyasa flow to nie tylko praca nad siłą i elastycznością. To także przyjemny sposób na oderwanie się od siedzącego stylu życia, regenerację ciała i naukę skupienia. Te zajęcia przeznaczone są m.in. dla osób poszukujących ćwiczeń wspierających prawidłową postawę i korekcję jej wad. Warto brać w nich udział również po to, by przygotowywać ciało na wykonywanie trudniejszych asan w przyszłości. Pracuj nad elastycznością mięśni, by zwiększyć sprawność ruchową.

Jak poprawnie ćwiczyć jogę Vinyasa?

Wszystkiego dowiesz się z naszej lekcji. Warto pamiętać jednak o tym, że bardzo ważna jest dynamiczna postawa, skupienie na oddechu i płynne przejścia między pozycjami. Jeśli jakieś asany okażą się dla Ciebie zbyt trudne, możesz nieco odpuścić. Pracuj tak, jak podpowiada Ci ciało. Vinyasa joga jest świetna na każdą porę doby. Odpowiednia jest zarówno na rozpoczęcie dnia, jak i jako popołudniowa lub wieczorna praktyka. Wygospodaruj czas tylko dla siebie i ćwicz wtedy, kiedy Ci pasuje.

Czy przed praktyką jogi trzeba się rozgrzać?

Rozgrzewka pozwala uelastycznić mięśnie i ścięgna. Dzięki temu można uniknąć naciągnięć i nadwyrężeń, na które narażone są mięśnie zimne, nierozgrzane. Podniesienie temperatury ciała jest bardzo ważne przed rozpoczęciem zajęć w porze porannej np. zaraz po wstaniu z łóżka. Nawet kilkuminutowa rozgrzewka pomoże Ci pobudzić kręgosłup, zmniejszyć sztywność stawów i zwiększyć koncentrację. Dzięki niej wykonywanie asan będzie znacznie lżejsze. Jeśli praktykę jogi Vinyasa będziesz realizować po południu, niekoniecznie potrzebujesz długiej rozgrzewki. W ciągu dnia Twoje ciało wykonało już tyle ruchów, że nie jest tak sztywne.

Wprowadź jogę do swojego życia!

Elastyczne i odpowiednio wzmocnione mięśnie pracują w prawidłowy sposób. Joga Vinyasa to jednak rozwój fizyczny połączony z duchowym. 60-minutowa sesja dla osób średniozaawansowanych jest świetną propozycją dla tych, którzy poszukują zajęć holistycznych. Jej praktyka jest korzystna zarówno dla sprawności fizycznej, jak i dobrego samopoczucia. Zatroszcz się o siebie, dołącz do wybranego przez siebie programu i wprowadź nieco aktywnoścido swojego życia!

Szukasz też innych zajęć dla siebie? Sprawdź również: czakra sakralna, asany joga

Kontakt

ul. Wańkowicza 4 lok A5
02-796 Warszawa
poniedziałek - piątek
godzina 8 - 16

Dlaczego my?

Szkoła Samadhi Joga działa od 2009 roku. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają dyplomy i akredytację Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance. Możecie nam zaufać. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie :-)

zajęcia z jogi online portal jogi
Joga-Online 2024