Skanowanie ciała – medytacja mindfulness

Instruktor:

ANGELIKA KUCHARSKA

Styl:

MEDYTACJA

Program:

MEDYTACJA - ODDECH – RELAKS

Poziom trudności:

dla wszystkich

Czas trwania:

30 min

Opis

Medytacja skanowania ciała jest medytacją mindfulness, prowadzoną wykonywaną na przykład w ramach praktyki formalnej na kursie redukcji stresu MBSR. To właśnie poprzez ciało doświadczamy życia, które wydarza się w tym momencie. Odzyskanie kontaktu z ciałem i akceptacja jego stale zmieniającej się formy jest kluczowa w przeżywaniu naszego życia w pełni.

„Chodzi o to by połączyć się ze swoim ciałem, by być go świadomym i traktować je z uwagą. Nie chodzi o to, żeby myśleć o swoim ciele, żeby osądzać to, co się w nim dzieje, próbować je rozluźnić albo złościć się na nie, lecz po prostu wejść z nim w kontakt. Żeby włączyć je na nowo w obszar naszego umysłu, naszej uwagi, naszej świadomości (…). Jest to droga do samopoznania, która nie wykorzystuje słów: być może bardziej prymitywna, lecz także bardziej „pierwotna” niż psychiczna introspekcja. To introspekcja cielesna, w pewnym sensie, spokojna i życzliwa, która polega na mówieniu do siebie łagodnie: <>. Często może nam to pomóc: kiedy nasz umysł jest zagubiony, kiedy jesteśmy pomieszani, ciało nie kłamie i udziela nam informacji (…). Nauczmy się odczytywać nasze doznania, poświęcać im uwagę: to tablica rozdzielcza, która świadczy o równowadze lub zaburzeniu równowagi naszej duszy”. (Christophe André)

Kontakt

ul. Wańkowicza 4 lok A5
02-796 Warszawa
poniedziałek - piątek
godzina 8 - 16

Dlaczego my?

Szkoła Samadhi Joga działa od 2009 roku. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają dyplomy i akredytację Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance. Możecie nam zaufać. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie :-)

zajęcia z jogi online portal jogi
Joga-Online 2024