Joga na zdrowy kręgosłup i barki

Joga dla kręgosłupa 46 min.,

Szósty poziom z ośmiopoziomowego zestawu

Piąty poziom z ośmiopoziomowego zestawu

Czwarty poziom z ośmiopoziomowego zestawu

Trzeci poziom z ośmiopoziomowego zestawu

Drugi poziom z ośmiopoziomowego zestawu

Joga dla kręgosłupa- sekwencja pomagająca

Doskwierają Ci bóle kręgosłupa? Może

Ulga dla pleców Wyjątkowa aplikacja

zajęcia z jogi online 11

Joga na szyjny i piersiowy

10/11

Jeszcze do nie tak dawna ból kręgosłupa kojarzony był z dolegliwością, z którą muszą zmagać się raczej osoby starsze. Niestety – obecnie problem ten dotyczy znacznie większego przekroju społeczeństwa. Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo różne. Brak regularnej aktywności fizycznej oraz spędzanie czasu głównie w pozycji siedzącej – to jedynie kilka z najważniejszych. Bóle napięciowe czy dyskopatie utrudniają życie, obniżają jego jakość i mają negatywny wpływ na stan samopoczucia. Warto mieć na uwadze, że przyjmowanie leków przeciwbólowych nie rozwiązuje problemu, a jedynie go maskuje. Jak się okazuje – skuteczną metodą walki z bólem i schorzeniami jest joga na zdrowy kręgosłup. Rozwiązanie to z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością ze strony pacjentów, a regularne ćwiczenia wykonywane pod nadzorem doświadczonego specjalisty przynoszą stosunkowo szybkie i jednocześnie wymierne rezultaty. Ważną zaletą opisywanego rozwiązania jest przede wszystkim to, że joga na zdrowy kręgosłup i barki to propozycja dla osób w każdym wieku. Wszystkich zainteresowanych takim sposobem zadbania o swoje zdrowie serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami prezentowanej oferty, a w razie pojawienia się pytań lub wątpliwości – do kontaktu.


W jaki sposób joga wpływa na kręgosłup?


Zainteresowane naszą ofertą osoby zapewniamy, że joga na zdrowy kręgosłup to nie tylko świetny sposób na poradzenie sobie z uciążliwym bólem, ale także z innymi schorzeniami wynikającymi z błędnie funkcjonującego narządu ruchu. Regularnie wykonywane asany, czyli pozycje jogi, bardzo dobrze wpływają na stan kręgosłupa. Niwelują dolegliwości bólowe, wzmacniają osłabione mięśnie i rozciągają te przykurczone. Co równie istotne – asany prostują kręgosłup i uelastyczniają stawy. Joga na zdrowy kręgosłup i barki działa przeciwstresowo oraz relaksująco. W dłuższej perspektywie i przy zachowaniu regularności ćwiczeń przywrócona zostaje równowaga statyczna, poprawia się krążenie krwi, a narządy ruchu zostają odciążone. Warto też wspomnieć, że treningi wzmacniają system nerwowy i tym samym zapobiegają zapaleniom nerwów. Pacjenci szybciej widzą efekty leczenia, a cały proces powrotu do zdrowia jest dla nich znacznie mniej uciążliwy niż w przypadku klasycznej rehabilitacji.


Joga na zdrowy kręgosłup – kto powinien z niej skorzystać?


Regularne ćwiczenie jogi na zdrowy kręgosłup i barki przynosi znakomite efekty. Asany działają profilaktycznie i pomagają także w poważniejszych przypadkach terapeutycznych. Z tego właśnie powodu opisywane ćwiczenia zostały opracowane przede wszystkim z myślą o osobach, które mają już problem z kręgosłupem, cierpią na bóle pleców czy też na różnego rodzaju choroby zwyrodnieniowe i szukają rozwiązania zapewniającego wyraźną ulgę. Joga to także doskonała opcja dla pacjentów, którzy chcieliby wzmocnić swój kręgosłup, a co za tym idzie – znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się ewentualnych kontuzji. Naszą ofertę kierujemy do pacjentów w każdym wieku. Jesteśmy pewni, że spełni ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.


Dlaczego jogę na zdrowy kręgosłup i barki należy ćwiczyć pod okiem specjalisty?


Co istotne – joga kręgosłupa powinna być wykonywana i praktykowana wyłącznie pod okiem specjalistów. Ich wiedza oraz umiejętności są niezbędne do tego, aby poprawnie wykonywać ćwiczenia i tym samym osiągnąć zamierzone rezultaty. Doświadczony fachowiec zaplanuje odpowiedni zestaw ćwiczeń adekwatnych m.in. do wieku, konkretnego typu schorzenia oraz do indywidualnych predyspozycji. To właśnie dzięki takiemu podejściu treningi jogi będą nie tylko skuteczne i efektywne, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne – a to oczywiście jest najważniejsze. Dlatego też w tym miejscu warto podkreślić, że wykonywanie nieodpowiednich asan w dłuższej perspektywie może doprowadzić do pogłębienia problemu i do dyskopatii. Biorąc pod uwagę kwestie zdrowotne, joga na kręgosłup i barki powinna być wykonywana pod okiem specjalistów, którzy dopilnują tego, aby wszystkie ćwiczenia zostały przeprowadzone dokładnie tak, jak należy.