JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ĆWICZENIA

Przygotowanie i rozgrzanie całego ciała

zajęcia z jogi online 34

Ćwiczenia jogi hormonalnej oddziałują na

zajęcia z jogi online 28

Ćwiczenia jogi hormonalnej oddziałują na

zajęcia z jogi online 39

Harmonizowanie jajników, tarczycy i przysadki.

zajęcia z jogi online 32

Całą sekwencje możesz ćwiczyć po

6/6

Joga Hormonalna - to naturalna terapia wykorzystująca ćwiczenia jogi, oddech, koncentrację i relaksację, dzięki której można wznowić produkcję żeńskich hormonów. Joga Hormonalna jest wskazana dla wszystkich kobiet szczególnie w wieku 35+, kiedy produkcja estrogenu naturalnie się obniża. Obniżony poziom hormonów ma wpływ na *brak stabilności emocjonalnej, *depresje, *bezsenność, *obniżenie libido, *migreny, *trudności w koncentracji i zapamiętywaniu, *suchość pochwy, *zaburzenia cyklu miesiączkowego oraz *suchość skóry.

Joga Hormonalna pomaga także w leczeniu niepłodności i innych zaburzeń hormonalnych niezależnie od wieku.

Polecana jest dla kobiet w każdym wieku na: PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego) oraz PCOS ( zespół policystycznych jajników).

Ćwiczenia jogi hormonalnej oddziałują na całe ciało, ale w szczególności na: jajniki, przysadkę, tarczycę oraz nadnercza.


Czym właściwie jest joga hormonalna?


Przyjmowanie poszczególnych asan pozwala stymulować wybrane narządy w ludzkim ciele. Poprawna kontrola oddechu połączona z właściwym wykonywaniem danego ćwiczenia jest tym samym sposobem m.in. na pobudzenie organów odpowiedzialnych za wydzielanie hormonów takich jak estrogen. Zbyt niski jego poziom prowadzi do zauważalnego pogorszenia samopoczucia, spadku libido czy problemów z regularnością miesiączek. Joga hormonalna wykorzystuje asany odpowiednie do tego typu dolegliwości. Składa się z kilku etapów – rozgrzewki i przygotowania ciała, właściwych ćwiczeń, a także harmonizowania energii. Całą sekwencję proponujemy w formie przystępnych materiałów wideo, które dostępne są online. Oznacza to, że medytację w celu pobudzenia produkcji hormonów można przeprowadzić w domu – w dowolnym, odpowiednim dla siebie czasie.


Jakie są przeciwwskazania do wykonywania aktywności w ramach jogi hormonalnej?


Przed rozpoczęciem oferowanego kursu należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi informacjami na jego temat – w tym również przeciwwskazaniami do wykonywania ćwiczeń w ramach jogi hormonalnej. Ich przeprowadzanie jest niezalecane kobietom w ciąży lub podczas menstruacji. Przeszkodą jest również ciężka choroba, np. nowotwór piersi, a także endometrioza w zaawansowanym stadium czy dolegliwości związane z pracą mięśnia sercowego. Przeciwwskazanie w tym wypadku stanowi też stan zapalny wyrostka robaczkowego.

Aby zmaksymalizować efekty, jakie daje joga hormonalna oraz zadbać o swoje zdrowie, należy bezwzględnie przestrzegać podanych zaleceń. W razie wątpliwości jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytania w tym zakresie – również paniom, które dopiero planują nabyć pakiet kursów online z ćwiczeniami. Zachęcamy do kontaktu!


Jakie asany są wykorzystywane w jodze hormonalnej?


Terapia Jogą hormonalną składa się z rozgrzewki i 14 pozycji jogi. Ważny jest odpowiedni oddech oraz cyrkulacja energii. Ta terapia została opracowana i przebadana przez Dinah Rodrigues oraz grono lekarzy ginekologów i endokrynologów.


Co daje joga hormonalna?


Przywrócenie optymalnej produkcji estrogenu to kluczowe zadanie opisywanych medytacji. Należy jednak pamiętać, że działa ona wielopłaszczyznowo. Wzmacnia kondycję fizyczną, pomaga w pozbyciu się stresu oraz innych dolegliwości psychicznych, a także prowadzi do harmonizowania energii. Wszystkie asany muszą być jednak wykonywane prawidłowo, by uzyskać oczekiwane efekty, jakie daje joga hormonalna. Przeciwwskazania, rekomendacje czy dokładna prezentacja każdego z etapów wspomnianej metody ćwiczeń to zawartość naszego kursu online.