Joga w ciąży

Drugi trymestr ciąży jest idealnym

Drugi trymestr ciąży jest idealnym

Etap ciąży – I trymestr Potrzebne

Etap ciąży: I trymestr Potrzebne

Joga w ciąży 60 minut

Joga w ciąży 30 min

Joga w ciąży – 30

Praktyka jogi podczas cudownego stanu

Praktyka jogi podczas cudownego stanu

zajęcia z jogi online 10

Regularna joga w ciąży jest

10/10

Kobiety spodziewające się dziecka mogą z powodzeniem wykonywać ćwiczenia w ramach aktywności fizycznej o określonym stopniu intensywności. Dobrym wyborem w tym wypadku będzie joga w ciąży. Dla początkujących zalecane jest skorzystanie z naszych kursów online, z których można dowiedzieć się, jakie asany sprawdzą się najlepiej np. w 1 trymestrze, czy w jaki sposób kontrolować swój oddech podczas medytacji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie!


Czy joga w ciąży jest bezpieczna?


W przypadku kobiet spodziewających się dziecka rekomendowane jest ograniczenie aktywności fizycznej. Mowa jednak przede wszystkim o podnoszeniu ciężkich przedmiotów i nadmiernym wysiłku. Jeśli ćwiczenia są przemyślane, a ich intensywność niewielka, z powodzeniem można je wykonywać również w ciąży. Joga dla początkujących sprawdzi się bardzo dobrze, zapewniając szereg korzystnych efektów dla ciała. Poszczególne asany należy jednak przyjmować w prawidłowy sposób. Pomocne w tym są nasze kursy online. Dzięki temu ciężarne, w tym także te w 1 trymestrze, zyskują pewność, że ich aktywność jest przeprowadzana właściwie, co przekłada się na bezpieczeństwo zarówno mamy, jak i nienarodzonego dziecka.


Co daje wykonywanie ćwiczeń w ramach jogi w ciąży?


Ciało kobiety ciężarnej aż do porodu ulega nieustannym zmianom. Mają one wpływ zarówno na samopoczucie, jak i kondycję fizyczną. Z tego względu warto je wzmacniać, co można uczynić poprzez medytację. Bardzo ważne jest w tym wypadku zadbanie o kręgosłup. Joga w ciąży już od 1 trymestru pomaga zwiększyć wytrzymałość całych pleców. Przestrzenie znajdujące się pomiędzy poszczególnymi kręgami są poprzez ćwiczenia rozciągane, co eliminuje dolegliwości bólowe w tym obszarze.

Ważną kwestią w kontekście jogi w ciąży dla początkujących jest również zadbanie o kluczowe, m.in. przy porodzie, mięśnie. Mowa o tych, które okalają dolną część miednicy, ale też znajdujących się w rękach i nogach. Ich wzmocnienie poprzez medytację z przyjęciem odpowiednich postaw pozwala lepiej poradzić sobie w okresie poprzedzającym poród. Asany zaproponowane przez nas na kursie online to też świetne rozwiązanie dla pań chcących poprawić krążenie krwi, trawienie czy uregulować gospodarkę hormonalną.

Opisywana joga w ciąży jest rekomendowana także ze względu na pozytywny wpływ na kondycję psychiczną ćwiczących. Redukcja stresu, uspokojenie emocji, wyciszenie i ogólne polepszenie samopoczucia to najważniejsze zalety wynikające z regularnego przyjmowania postaw przedstawionych w oferowanych materiałach wideo. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i tym samym do sprawdzenia zalet opisywanej aktywności fizycznej!


O czym pamiętać, ćwicząc jogę w ciąży?


Podjęcie decyzji o rozpoczęciu medytacji w ramach trwania w asanach powinno wiązać się z dokładnym zapoznaniem się z ich charakterystyką. Pomaga w tym kurs, który dostępny jest na naszej stronie internetowej jako film wideo. Podczas ćwiczenia warto również wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Mowa przede wszystkim o intensywności jogi w ciąży. Jeśli dana postawa przynosi ból, należy z niej zrezygnować. Z powodzeniem można jednak dopasować pozycje do swoich preferencji. Niezbędne jest unikanie nadmiernego ucisku na brzuch, a także znajdujące się w jego pobliżu narządy. Są one kluczowe dla bezpieczeństwa nienarodzonego dziecka. Ich przeciążanie może wywołać dolegliwości bólowe, którym można zapobiec, stosując się do porad zawartych w oferowanych przez naszą szkołę materiałach.

Kluczową kwestią jest również w tym wypadku właściwe oddychanie. Także i jego nauczyć można się poprzez oferowane w naszej szkole kursy online. Joga w ciąży – zarówno dla początkujących, jak i kobiet mających już doświadczenie z medytacją tego typu, powinna być wykonywana w sposób prawidłowy, dlatego tak istotne jest stosowanie się do wskazówek przedstawianych przez profesjonalistki w prezentowanych klipach wideo. Ćwiczenia są przeznaczone nawet dla pań w 1 trymestrze. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi filmami oraz planami, w ramach których są udostępniane.