#1 Joga w ciąży

Instruktor:

AGATA ZAGÓRSKA

Styl:

JOGA PRENATALNA

Program:

JOGA W CIĄŻY

Poziom trudności:

dla wszystkich

Czas trwania:

60 min

Opis

Regularna joga w ciąży jest odpowiednia dla początkujących, ponieważ charakteryzuje się zdecydowanie mniejszą intensywnością wysiłku niż inne sporty. Dobrze dobrane asany pozytywnie wpływają nie tylko na zdrowie ciężarnych kobiet, ale również na ich samopoczucie. Jeśli masz ochotę na odkrywanie pozycji, które przygotują Cię do porodu oraz przyzwyczają do poświęcania czasu samej sobie także po narodzinach maluszka – te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Nauczysz się tutaj, w jaki sposób redukować stres i dążyć do osiągnięcia równowagi i wspaniałego samopoczucia jako świeżo upieczona mama.

Jakie konkretne korzyści niesie więc joga dla ciężarnych i jej regularna praktyka? Przyszłe mamy stają się dzięki takiej aktywności bardziej zrelaksowane oraz świadome swojego ciała, a jednocześnie mniej podatne na zdenerwowanie związane z tym pięknym, lecz wymagającym okresem. Stan ogólnego spokoju i radości podczas ciąży wspiera tworzenie się wyjątkowej więzi między matką a dzieckiem. Co więcej, dzięki ćwiczeniom dla początkujących kobiety ciężarne zauważają w sobie siłę, a ich ciało zyskuje elastyczność. Asany wspomagają stawy, łagodzą bóle kręgosłupa, przynoszą ulgę opuchniętym nogom, a także sprawiają, że obręcz miednicy się rozszerza. Nauka właściwych technik oddechowych przyczynia się do lepszego dotlenienia mamy i dziecka oraz kontrolowania emocji.

Z jakich elementów składa się joga dla ciężarnych? Jest ich kilka:

  • Prenatalny flow – płynne ruchy, które wraz ze świadomym oddechem wspierają krążenie krwi i dodają energii.
  • Praktyka asan – wykonywanie bezpiecznych pozycji specjalnie dopasowanych dla kobiet w ciąży: wzmacniających czy rozluźniających.
  • Pranajama – opanowanie oddechu i zrytmizowanie go.
  • Medytacja i koncentracja – wyciszenie i skoncentrowanie się na jednym momencie – „tu i teraz”.
  • Relaksacja – odprężenie i znalezienie wewnętrznego spokoju.

Sama widzisz, że korzyści z regularnej aktywności jest sporo, a pozycje jogiczne dla początkujących mogą finalnie ułatwić poród. Dołączysz do nas? Czekamy na Ciebie!

Kontakt

ul. Wańkowicza 4 lok A5
02-796 Warszawa
poniedziałek - piątek
godzina 8 - 16

Dlaczego my?

Szkoła Samadhi Joga działa od 2009 roku. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają dyplomy i akredytację Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance. Możecie nam zaufać. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie :-)

zajęcia z jogi online portal jogi
Joga-Online 2024