Joga Hormonalna cz. 2 – nauka rozgrzewki

Instruktor:

MARTA HASKINS

Styl:

JOGA HORMONALNA

Program:

KURS JOGI HORMONALNEJ

Poziom trudności:

dla wszystkich

Czas trwania:

60 min

Opis

Przygotowanie i rozgrzanie całego ciała do praktyki Jogi Hormonalnej:

Ćwiczenia rozluźniają napięte mięśnie oraz uaktywniają produkcję hormonów:

W pozycji stojącej stopy ustaw na szerokość bioder. Zapleć palce u rąk i wyprostuj w łokciach. Wraz z oddechem Bastrika na wdechu unieś proste ręce do góry, a z wydechem opuść w dół przybliżając pępek do kręgosłupa. Powtórz 7 razy. 

W tej samej pozycji unieś ręce do góry i naciągnij boki tułowia wraz z oddechem Bastrika. W prawo wdech, a w lewo wydech 7 razy, następnie powtórz do samo zaczynając od prawej strony.

Samba – ćwiczenie bioder. Stań w tej samej pozycji jak wyżej, spleć dłonie na karku, delikatnie zegnij kolana. Wykonując jednocześnie oddech Bastrika z wdechem zginasz jedną nogę odchylając biodro do boku, a z wydechem drugie. Powtórz 7 razy następnie zacznij to samo od drugiej nogi i biodra. To ćwiczenie uwalnia napięcia z organów seksualnych. 

Rozciąganie nóg na stojąco. Skrzyżuj nogi ustawiając stopy równolegle do siebie. Zapleć dłonie utrzymując palce wskazujące proste.  Wyprostowane ręce unieś do góry a następnie zrób skłon w dół. Wykonując oddech Bastrika wyciągasz jeszcze bardziej ręce do dołu w kierunku stóp z każdym wydechem, a z wdechem podciągasz je delikatnie do góry. Powtórz 7 razy, a następnie zmień skrzyżowanie nóg i zacznij od nowa.

Rozciąganie róg na leżąco. Leżąc na plecach zgnij nogi w kolanach i przyciągnij kolana do brzucha. Trzymaj duży palec stopy kciukiem i palcem wskazującym. Skręć tułów na lewą stronę i cały czas trzymając paluch wyprostuj w miarę możliwości lewą nogę. Policz do trzech, a następnie powtórz to samo na prawą stronę. Możesz powtórzyć to ćwiczenie trzy razy na każdą ze stron.

Fruwające  włosy – skręt. To ćwiczenie korzystnie wpływa na kręgosłup, nerki, nadnercza, a także wzmacnia włosy. Usiądź ze skrzyżowanymi nogami i prostymi plecami. Zahacz dłoń z dłonią przed klatką piersiową utrzymując łokcie i ramiona na wysokości serca. Patrząc na prawy łokieć z wdechem skręć się w prawo, a z wydechem w lewo. Ruch jest szybki tak, aby poczuć jak włosy latają wokół głowy. Wykonaj oddech 7 razy, a potem zacznij to samo od lewej strony.

Kot w pozycji siedzącej. W pozycji siedzącej ułóż dłonie na kolanach utrzymując ręce proste w łokciach. Ćwiczenie wykonujemy na bezdechu. Zrób wdech, zatrzymaj powietrze i zacznij poruszać całym kręgosłupem raz do przodu raz do tyłu tyle razy ile możesz, a następnie zrób wydech. Możesz powtórzyć to ćwiczenie dwa razy. To ćwiczenie aktywuje grasicę, nadnercza i trzustkę, ale również wpływa korzystnie na kręgosłup.

Kontakt

ul. Wańkowicza 4 lok A5
02-796 Warszawa
poniedziałek - piątek
godzina 8 - 16

Dlaczego my?

Szkoła Samadhi Joga działa od 2009 roku. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają dyplomy i akredytację Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance. Możecie nam zaufać. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie :-)

zajęcia z jogi online portal jogi