Czakra trzeciego oka (Ajna), jak otworzyć/zharmonizować trzecie oko

Instruktor:

MAGDA STĘPIEŃ

Styl:

JOGA CZAKRALNA

Program:

JOGA CZAKRALNA

Poziom trudności:

dla wszystkich, początkujący, średniozaawansowany

Czas trwania:

30 min

Opis

Joga może niewątpliwie zmienić życie na lepsze. Jeśli zależy Ci na efektywnej pracy nad rozwojem duchowym, praktyka dla czakry trzeciego oka będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Pozwala osiągnąć wyższą świadomość, lepsze skupienie, a jednocześnie pomaga otworzyć się na prawdę świata. Chcesz lepiej zapoznać się z tą propozycją i odkryć, czy jest tym, czego właśnie potrzebujesz? Poniżej wskazujemy najważniejsze aspekty, z którymi warto się zapoznać. Mamy nadzieję, że do nas dołączysz!

7 czakr naszego ciała – jak je otworzyć/ co wpływa na prawidłowy przepływ energii w czakrach?

W ciele człowieka rozmieszonych jest 7 ośrodków energii. Każdy z nich ma konkretny kolor oraz odpowiada za wywieranie wpływu na inne narządy. Czakry, bo tak nazywamy te centra, umiejscowione są wzdłuż kręgosłupa. Ich blokowanie może być spowodowane np. gniewem tłumionym w sobie przez długi czas, bądź innymi negatywnymi emocjami. Taki stan wiąże się z brakiem emocjonalnej równowagi. W odblokowaniu czakr mogą pomóc ćwiczenia oddechowe, medytacja, a także pozycje jogi.

Czakra trzeciego oka (Ajna)

Czakra usytuowana jest na czole, na szerokość palca nad nasadą nosa, otwiera się do przodu i do tyłu. Ma kolor granatowy (indygo). Jest siedzibą wyższych sił umysłu, zdolności intelektualnego rozróżniania, pamięci, woli. Ideą tej czakry jest percepcja i rozumienie. Intuicja, wgląd , pamięć i marzenia związane są z procesem świadomego spostrzegania. Wraz z rozwojem osobowości otrzymujemy dostęp do wszystkich poziomów poznania, zarówno zmysłowego, jak i ponadzmysłowego. Jeśli czakra dział harmonijnie, masz przytomny umysł i zdolności umysłowe. Posiadasz dobrze rozwiniętą zdolność wizualizacji i rozumiesz wiele prawidłowości intuicyjnie. Twój umysł jest skupiony i jednocześnie otwarty na prawdy mistyczne.

Joga dla czakry trzeciego oka – ćwicz z nami

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, pozycje jogi pomagają otworzyć trzecie oko. Ajna to czakra powiązana z szyszynką i przysadką mózgową. Gdy te gruczoły pracują prawidłowo, pozytywnie wpływają na odczuwanie harmonii w życiu. Energia utrzymuje się na poziomie wspierającym tę równowagę. Na poziomie ciała, czakra ta związana jest z centralnym układem nerwowym, a więc z mózgiem, móżdżkiem oraz rdzeniem kręgowym. Energetycznie jest także połączona z przysadką mózgową, która odpowiada z naszą gospodarkę hormonalną. Lekcja w stylu jogi czakralnej prowadzona przez nauczycielkę Magdę sprzyja wypracowaniu tego stanu. Zajęcia są przeznaczone dla osób początkujących i średniozaawansowanych. 30-minutowa praktyka może być sesją tylko dla Ciebie lub czasem spędzanym wspólnie z rodziną.

Dla kogo przeznaczona joga dla czakry trzeciego oka?

Ta joga czakralna ułatwia osiągnięcie wewnętrznego spokoju i wprowadzenie do swojego życia pozytywnego nastawienia. Oczyszczenie czakry trzeciego oka związane jest z panowaniem nad emocjami, myślami, a tym samym własnym istnieniem. Odblokowując Ajnę, można przywrócić naturalny przepływ energii. Prezentowane zajęcia polecane są m.in. osobom zmagającym się z:

  • depresją,
  • bólami głowy,
  • przewlekłym stresem,
  • bezsennością.

Regularna praktyka jogi wspomoże Cię w drodze do tego, by odczuwać na co dzień szczęście i spełnienie.

Jak otworzyć/ zharmonizować trzecie oko?

Aby odblokować ten ośrodek energetyczny, można medytować, ćwiczyć pozycje jogi, a także poznawać techniki oddechowe. Czakrę Ajna uznaje się za centrum myśli i duszy. Koncentracja na niej wpływa zatem na poprawę naszej intuicji, jasności umysłu i skupienia. Otworzyć trzecie oko można chcieć z wielu powodów, ale warto robić to umiejętnie. Właśnie dlatego chętnie Ci pomożemy, wskazując przydatne pozycje i zapoznając z ich poprawnym wykonywaniem. Wykupując jeden z naszych pakietów, zyskujesz nieograniczony dostęp do zajęć prowadzonych przez naszych nauczycieli. Ćwiczysz, kiedy chcesz i gdzie chcesz – tak, jak Ci wygodnie.

Zapisz się na zajęcia

Zapraszamy Cię do internetowego studia jogi! Wiesz już, jak otworzyć trzecie oko w teorii, ale najważniejsza jest praktyka. Dołączając do nas, możesz pracować nad dobrym samopoczuciem i formą w takim zakresie, jaki Ci odpowiada. W czakrze Ajna zyskuje się siłę psychiczną, a także siłę do zrozumienia świata, w którym żyjemy. Jeśli chcesz odblokować to centrum energii, znajdziesz u nas odpowiednie zajęcia, które pomogą Ci odzyskać harmonię. Masz jakieś pytania? Pytaj śmiało, jesteśmy tu dla Ciebie!

Kontakt

ul. Wańkowicza 4 lok A5
02-796 Warszawa
poniedziałek - piątek
godzina 8 - 16

Dlaczego my?

Szkoła Samadhi Joga działa od 2009 roku. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają dyplomy i akredytację Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance. Możecie nam zaufać. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie :-)

zajęcia z jogi online portal jogi
Joga-Online 2024