Czakra sakralna (Svadhisthana)

Instruktor:

MAGDA STĘPIEŃ

Styl:

JOGA CZAKRALNA, JOGA ŁAGODNA

Program:

JOGA CZAKRALNA

Poziom trudności:

dla wszystkich, początkujący, średniozaawansowany

Czas trwania:

30 min

Opis

Na naszej stronie internetowej zapoznajemy z różnymi wariantami jogi, tak, by każda zainteresowana osoba mogła znaleźć coś dla siebie. Mamy mnóstwo propozycji zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. W tym miejscu prezentujemy Ci praktykę dla czakry sakralnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju ćwiczeń, koniecznie przeczytaj niniejszy opis. Poznaj szczegóły i zdecyduj, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie!

Czym jest czakra?

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jogą? Spokojnie, już mówimy o wszystkim, o czym tylko musisz wiedzieć. Czakrą nazywamy centrum uwagi w naszym ciele. Od okolic kości ogonowej aż do czubka głowy, wzdłuż kręgosłupa, znajduje się siedem czakr. Każda z nich ma inny kolor i odpowiada różnym stanom duchowości. W zależności od umiejscowienia wpływają one też na inne narządy. Odblokowanie tych centrów służy uwolnieniu leczniczej energii, dzięki której w Twoim życiu może zagościć harmonia i szczęście. Jednym ze sposobów na przywrócenie równowagi jest właśnie joga.

Czakra sakralna (Svadhisthana)

Svadhisthanę wiąże się ze sferą seksualności i kreatywności. Czakra sakralna mieści się w dole brzucha, na wysokości górnej części kości krzyżowej, otwiera się do przodu i do tyłu. Ma pomarańczowy kolor. Jej żywiołem jest woda. Zadaniem czakry sakralnej jest tworzenie na podstawowym poziomie. Jej tematem są także pierwotne uczucia, zmysłowość, erotyka. Kiedy czakra jest w stanie równowagi czujemy emocjonalną spójność, wdzięk w ruchach, potrafimy żyć pełnią życia, dbając o siebie i o innych.

Na czym polega joga dla czakry sakralnej?

Styl jogi czakralnej dedykowany jest zarówno osobom początkującym, jak i średniozaawansowanym. Krótka, bo 30-minutowa, sesja polega na wprowadzeniu ruchu do ciała. W tym celu wykonujemy przede wszystkim łagodne, unoszące asany w obszarze bioder. Pozycje rozbudzające rejon miednicy ułatwiają usunięcie blokady energetycznej. Regularna praktyka poświęcona czakrze sakralnej, inaczej zwanej krzyżową, pomaga zapobiegać dysharmonii oraz jej negatywnym skutkom, które są niekorzystne dla samopoczucia. Chcesz spróbować swoich sił w tej technice? Zapisz się na oferowane zajęcia, a wszystkiego Cię nauczymy!

Korzyści z jogi dla czakry sakralnej

Odpowiednio dobrane asany, które poznasz dzięki naszym lekcjom, uaktywniają energię zgromadzoną w rejonie krzyża. Świadoma praktyka jogi to skuteczne wsparcie w pielęgnacji przestrzeni do kreatywności. Ćwiczenia polegające na otworzeniu Svadhisthany przywracają również równowagę. Uwolniona energia dodaje pewności siebie oraz wpływa na odczuwanie pobudzenia. Jogę czakralną polecamy m.in. osobom:

  • cierpiącym na ból dolnej części pleców,
  • mającym problemy ze stawami lub nerkami,
  • zmagającym się z lękami czy samotnością,
  • odczuwającym zanik kreatywności.

Poza tym zablokowana czakra sakralna może być związana z infekcjami dróg moczowych, czy skurczami menstruacyjnymi. Jeśli któryś z tych problemów dotyczy Ciebie, dołącz do nas, a otrzymasz wskazówki od doświadczonych nauczycieli!

Zapraszamy do studia jogi online

Chcesz uwolnić swoją kreatywność, radość i spontaniczność? Pracuj z nami nad odblokowaniem czakry sakralnej! Ruch powoduje, że energia przepływa do ciała, pozytywnie wpływając na zdrowie psychiczne i fizyczne. Decydując się na jeden z oferowanych pakietów, zyskasz nieograniczony dostęp do ciekawych zajęć, pomagających wprowadzić do życia harmonię. Stań się postacią barwną i pewną siebie z pomocą naszych doświadczonych nauczycieli! Do Twojej dyspozycji są trzy opcje: na 3, 6 lub 12 miesięcy. Wybierz najlepszą dla siebie!

 

Zobacz także: Czakra korony, Czakra gardła, Joga Nidra

Kontakt

ul. Wańkowicza 4 lok A5
02-796 Warszawa
poniedziałek - piątek
godzina 8 - 16

Dlaczego my?

Szkoła Samadhi Joga działa od 2009 roku. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają dyplomy i akredytację Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance. Możecie nam zaufać. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie :-)

Linki

Joga Nidra

zajęcia z jogi online portal jogi

SZKOLENIA NAUCZYCIELSKIE

zajęcia z jogi online
Joga-Online 2023