Czakra korony (Sahasrara)

Instruktor:

MAGDA STĘPIEŃ

Styl:

JOGA CZAKRALNA

Program:

JOGA CZAKRALNA

Poziom trudności:

dla wszystkich, początkujący, średniozaawansowany

Czas trwania:

30 min

Opis

Czakra korony (Sahasrara)

Czakra korony usytuowana jest na czubku głowy, otwiera się ku górze. Ma kolor fioletowy, biały lub złoty. Czakra korony jest siedzibą najwyższej doskonałości w człowieku. Jednoczą się w niej energie wszystkich dolnych centrów. Poprzez tę czakrę jednoczymy się z Boskim Bytem, nasze osobiste pole energetyczne jest tu stopione z uniwersalnym polem energetycznym. Na pobudzenie pozostałych sześciu czakr możemy sami wpłynąć, natomiast w przypadku siódmej czakry, możemy się tyko otworzyć i stać się jakby „naczyniem”. W siódmej czakrze nie ma blokad energetycznych, Może ona być tylko mniej lub bardziej rozwinięta. Podczas otwierania się tej czakry będziesz czuł jedność ze światem, twoja świadomość stanie się doskonale cicha i głęboka.

Jakie są objawy niedostatecznego lub nadmiernego aktywowania czakry korony?

Złe samopoczucie może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym m.in. niewłaściwym przepływem energii przez ciało. Przyjmowanie poszczególnych asan pozwala uwolnić ją tak, by w sposób odpowiedni aktywować m.in. czakrę korony. Jej niedostateczne otwarcie to najczęściej występujący w tym wypadku problem. Rzadziej zdarza się natomiast nadmierna stymulacja. W obu sytuacjach możliwe jest pojawianie się charakterystycznych objawów w sferze fizycznej oraz psychicznej.
Mowa przede wszystkim o kłopotach z utrzymaniem równowagi – nawet podczas wykonywania podstawowych czynności takich jak stanie czy powolne chodzenie. Częstym symptomem jest też ból głowy. Zbyt słabo lub za mocno aktywna czakra korony może także wywoływać blokady emocjonalne. U osób, które borykają się z nieprawidłowym przepływem energii w ciele, pojawiają się ponadto trudności z kontaktem ze światem zewnętrznym. Uciążliwe zakłopotanie towarzyszące również prozaicznym sytuacjom życiowym to kolejny z potencjalnych objawów problemów właśnie z czakrą korony.

Co daje joga w pracy z czakrą korony?

Ustabilizowanie funkcjonowania organizmu poprzez uprawianie medytacji to rozwiązanie stosowane obecnie na całym świecie, co wynika ze skuteczności poszczególnych asan zalecanych w takich przypadkach. Wyciszenie, uspokojenie, ale też regulowanie oddechu czy aktywność fizyczna są pomocne w kontekście dbania o właściwy przepływ energii w ciele fizycznym. Joga w pracy z czakrą korony jest kluczowym narzędziem, które daje możliwość m.in. uwolnienia stresu oraz określenia miejsca nadmiernej lub niedostatecznej aktywności umysłu.
Odblokowanie jego obszaru na czubku głowy, otwierającego się ku górze, wymaga zastosowania odpowiednich pozycji. Jedną z istotniejszych jest Śirszasana. Jej przyjęcie musi być przeprowadzone we właściwy sposób, dlatego warto postawić na dostępne na naszej stronie internetowej kursy jogi dotyczące właśnie czakry korony. Doświadczeni instruktorzy krok po kroku opisują wszystkie użyte asany, czyniąc je stosunkowo prostymi nawet dla osób początkujących czy średniozaawansowanych.
Oprócz wspomnianej już pozycji właściwe w tym wypadku będą też: Supta Baddha Konasana, Salamba Sarvangasana oraz Padmasana. Każda z nich pozwala na osiągnięcie zdrowego, pożądanego ułożenia ciała, co z kolei zapewni swobodniejszy przepływ energii w nim. Ma to kluczowe znaczenie dla całkowitego odblokowania czakry korony. Podczas praktykowania jogi w postaci wymienionych asan warto również postawić na użycie olejków eterycznych. Biały kwiat lotosu czy chiński kwiat ryżu w połączeniu ze skuteczną medytacją mogą okazać się niezwykle efektywne w redukowaniu opisywanych wcześniej objawów fizycznych oraz psychicznych.
Działanie zgodne z dostępnymi na naszej stronie internetowej filmami instruktażowymi pomaga w osiąganiu założonych celów w tym zakresie. Pozycje przedstawiane są w sposób dokładny, dzięki czemu z powodzeniem przyjmowane mogą być zarówno przez początkujących, jak i osoby doświadczone w medytacji przez jogę. Zachęcamy do zapoznania się z kursami!

Sprawdź również: Joga Nidra, Czakra gardła, Czakra sakralna

Kontakt

ul. Wańkowicza 4 lok A5
02-796 Warszawa
poniedziałek - piątek
godzina 8 - 16

Dlaczego my?

Szkoła Samadhi Joga działa od 2009 roku. Wszyscy nasi nauczyciele posiadają dyplomy i akredytację Międzynarodowej Organizacji Yoga Alliance. Możecie nam zaufać. Jeśli macie jakieś pytania - piszcie :-)

zajęcia z jogi online portal jogi
Joga-Online 2024